Ružičkov dom je správna voľba pre všetkých, ktorí chcú byť obklopení zeleňou a zároveň mať všade blízko

Výnimočná lokalita

 

Kde by ste chceli bývať? Na dedine, pri lese, odkiaľ je všade ďaleko, na veľkom sídlisku, preplnenom autami, alebo v samom centre mesta?


Ružičkov dom sa nachádza na rohu ulíc Vojtecha Spanyola a Predmestská v samom centre Žiliny. V jeho blízkosti nájdete prakticky všetko, čo potrebujete k spokojnému bývaniu. Za zábavou a nákupmi sa môžete vydať do neďalekého Obchodného centra Aupark. V dostupnej vzdialenosti Ružičkovho domu sú aj úrady, banky, hotely, Dom kultúry a najrôznejšie obchody. Občianska vybavenosť je tu na tej najvyššej možnej úrovni.


A nielen to. Hoci by sa mohlo zdať, že historické centrum mesta musí byť úplne bez zelene, je to omyl. Žilina je v tomto ohľade výnimočná. Len niekoľko desiatok metrov, hneď pod susediacim Mestským úradom, sa nachádza park Studničky, s detským ihriskom, lavičkami a fontánou. V letným mesiacoch sa v ňom konajú skupinové cvičenia jógy, animačné aktivity pre malé deti, a množstvo iného.


Ak vám však ani to nestačí, zeleň budete mať priamo vo svojom dome. Presnejšie komunitnú záhradu, ktorá bude súčasťou Ružičkovho domu. Vypestovať si v nej budete môcť vlastné ovocie, zeleninu, ba dokonca mestské včely vám dajú vlastný, domáci med.

Odtiaľto je všade blízko


Neveríte? Schválne, koľko si myslíte, že vám bude trvať cesta na autobusové nástupište, alebo vlakovú stanicu? Je to ani nie 5 minút pokojnou chôdzou. A do nemocnice presne tak isto. Najrôznejších obchodov, od výmyslu sveta, je v neďalekom Auparku fúra. A ste tam za 2 minúty.

Nepreháňame!


Do Domu odborov, v ktorom organizujú množstvo koncertov, vám to bude trvať možno 3 minúty. A historické centrum mesta – pešia zóna, je hneď za rohom. S množstvom kaviarní, či reštaurácií. Čo poviete, poznáte lepšiu lokalitu na bývanie.


Do centra sa vracia život


Predstavitelia Ružičkovho domu, ktorý je súčasťou skupiny Teraz, absolvovali koncom júna stretnutie s primátorom mesta Žilina Petrom Fiabáne. Z meetingu si odniesli pozitívny pocit, že aj vedenie mesta Žilina sa usiluje o to, aby sa do centra vrátil život. V tomto smere vynakladáme spoločné úsilie. Peter Fiabáne privítal, že v centre mesta vznikne zelený projekt Ružičkovho domu. „Každý takýchto projekt vítam. Som pripravený rokovať s každým investorom, aby bola dodržaná architektonická hodnota budov v centre mesta, ale zároveň aj ich zelená hodnota a zachovaný index zazelenenia,“ vyjadril sa primátor.


Nás veľmi teší, že sme našli s mestom Žilina zhodu na tom, že život v centre mesta by mal byť rušný, moderný, zelený, zdravý a bezpečný. A sme veľmi radi, že Peter Fiabáne ocenil to, že sa o to pričiníme aj my projektom Ružičkovho domu.